Hubertus Nadsański 2018

DSCN176730 września 2018 roku już po raz kolejny myśliwi z Koła Łowieckiego nr 64 „Darz Bór” w Janowie Lubelskim wzięli udział w Hubertusie Nadsańskim organizowanym przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu.

Uroczystość rozpoczęła się hubertowską mszą polową, na której obecnych było kilkadziesiąt pocztów sztandarowych kół myśliwskich. Po mszy świętej miały miejsce część oficjalna, na której wręczono odznaczenia i wyróżnienia dla osób zasłużonych dla łowiectwa w okręgu PZŁ w Tarnobrzegu oraz ceremoniał pożegnania sztandaru Okręgowej Rady Łowieckiej. Ponadto organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, jak miedzy innymi występy zespołów i grup myśliwskich. Tradycyjnie już odbyła się gonitwa za lisem na nadsańskich łąkach.  Nie zabrakło także pokazów sokolniczych, prezentacji psów myśliwskich wystaw przyrodniczo – łowieckich i stoisk myśliwskich. Uczestnicy uroczystości mięli okazję degustacji tradycyjnej kuchni myśliwskiej.

Nasze koło łowieckie również czynnie zaangażowało się  w obchody Hubertusa Nadsańskiego. Koledzy myśliwi godnie prezentowali sztandar naszego Koła uczestnicząc we mszy świętej oraz w części oficjalnej. Wspólnie z Nadleśnictwem Janów Lubelski utworzyliśmy stoisko przyrodniczo-łowieckie. Na tę okazję została przygotowana ekspozycja  przyrodnicza oraz prezentacja trofeów łowieckich kolegów z Koła.

Nie zabrakło także punktu edukacyjnego. Uczestnicy chętnie brali udział w przyrodniczym kole fortuny, rozpoznawali tropy zwierząt, czy sprawdzali się w znajomości rodzin zwierząt zamieszkujących w naszych lasach.

Dziękujemy Nadleśnictwu Janów Lubelski za współorganizację stoiska, a także naszym kolegom, którzy w sposób czynny wzięli udział w organizacji Hubertusa z ramienia koła. Cieszymy się, że wraz z rodzinami uczestniczyli w tych uroczystościach.