Sukcesy strzeleckie Kolegi Józefa Pitucha

Kolega Józef Pituch stale doskonali swój kunszt łowiecki biorąc udział w licznych konkursach strzeleckich.

 

Doc. Dr n. mat. Józef Pituch
członek Koła Łowieckiego nr 48 „Ponowa” we Włodawie
i nr 64 „Darz Bór”  w Janowie Lubelskim
– udział w zawodach strzeleckich i wyniki
w latach 2018-2019

Na Strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie zainaugurowano sezon zawodów strzeleckich. Strzelnica myśliwska w m. Rudka k/Chełma w słoneczną niedzielę 22 kwietnia 2018 roku gościła organizatorów i uczestników Pucharu Ziemi Chełmskiej im. Zbigniewa Guziejko. Wszystkich przybyłych na strzelnicę powitał Mirosław Sawicki Łowczy Okręgowy. Obowiązki sędziego głównego zawodów pełniła Anna Szumera. Pomoc medyczną zabezpieczał Wojciech Jerzy Suchodół. Zgodnie z regulaminem zawodów 29 zawodników rywalizowało w wieloboju myśliwskim o miano najlepszego.
W klasie seniorów najcelniej strzelał Józef Pituch -343 pkt.

W dniu 9 czerwca 2018 roku na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie odbyły się XVIII Mistrzostwa Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie. Pogoda znakomicie dopisała. Zarząd Koła Łowieckiego nr 48 „Ponowa” we Włodawie wyznaczył pięcioosobowy skład do uczestnictwa w zawodach. Reprezentantami koła zostali Koleżanka i Koledzy: Anna JAŃCZAK, Józef PITUCH, Krzysztof PĄCZEK, Jacek PCION i Kamil KORONA. Wyniki uzyskane przez kolegów ustanowiły naszą reprezentację jako pierwszą na podium w klasie otwartej, natomiast w klasie powszechnej miejsce czwarte. Z związku z powyższym nasze koło będzie reprezentować Okręg Chełm w zawodach krajowych. Jest to wielki sukces zawodników z naszego koła, jakiego nigdy jeszcze nie odnotowano.

W zawodach brało udział 51 zawodników w tym jedna Diana. Najlepszym zawodnikiem na strzelnicy okazał się Jacek PCION w klasie powszechnej z sumą 446 zdobytych punktów i zajął pierwsze miejsce, zajął również pierwsze miejsce w klasie zawodników młodych ze stażem do pięciu lat. Pierwsze miejsce wśród seniorów zajął Józef PITUCH a wśród Dian Anna JAŃCZAK. Dla najlepszych zawodników oraz drużyn organizatorzy przygotowali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Podczas zawodów na bieżąco można było poczęstować się kawą i bułeczkami a po zakończeniu strzelania organizatorzy przygotowali ciepły posiłek dla zawodników.

W dniu 27 kwietnia 2019 roku na strzelnicy myśliwskiej w Chełmie odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Ziemi Chełmskiej im. Zbigniewa Guziejko. Wśród 35 zawodników było trzech z naszego koła łowieckiego. Byli to Anna Jańczak, Jacek Pcion i Józef Pituch. Najlepszy wynik wśród wszystkich zawodników uzyskał Jacek Pcion z wynikiem końcowym 468 punktów.
Pituch Józef uzyskał 408 punktów – I miejsce w klasie „senior+” i równocześnie IV miejsce w klasie Mistrzowskiej. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i puchary.

W dniu 8 czerwca 2019 roku na strzelnicy w Kumowej Dolinie odbyły się XIX z rzędu Mistrzostwa Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie. Sędzią głównym zawodów wyznaczono kolegę Marka Kuszneruka. W zawodach brało udział 12 drużyn z kół łowieckich okręgu chełmskiego, łącznie 50 zawodników. Reprezentantami Koła Łowieckiego nr 48 „Ponowa” we Włodawie byli kol.: Jańczak Anna, Kazimierczuk Marek, Pączek Krzysztof, Pcion Jacek oraz Pituch Józef. Nasz skład już kolejny raz nie zawiódł. Jacek Pcion uzyskał indywidualnie 422 pkt., Józef Pituch – 383 pkt. W klasie powszechnej Jacek Pcion zajął II miejsce, w klasie mistrzowskiej Krzysztof Pączek zajął IV miejsce. Drużynowo w klasie powszechnej uzyskano 1103 pkt. co dało nam III miejsce a w klasie open uzyskano 1223 pkt. i był to najlepszy wynik wśród drużyn okręgu dający I miejsce na podium i wyjazd na Krajowy Konkurs Kół Łowieckich. (Pcion, Pączek i Pituch) Ponadto dyplom oraz puchar za I miejsce Dian otrzymała Anna Jańczak oraz za I miejsce „senior65+” Józef Pituch.

W dniu 7 września 2019 roku w Chełmie na strzelnicy w Kumowej Dolinie odbył się XXV Turniej Chmielakowy w wieloboju myśliwskim. Kolega Józef Pituch członek naszego koła zajął I miejsce w klasie seniorów 65+, z wynikiem 369/500 punktów. Otrzymał dyplom i puchar.
Kolega Józef Pituch otrzymał również medal 50 lat członkostwa w Polskim Związku Łowieckim.

 

XXXV Krajowy Konkurs Kół Łowieckich odbył się w dniach 14-15 września 2019 roku na strzelnicy w Tarnobrzegu. Najlepszy wynik w drużynie „Ponowy” uzyskał kolega Józef Pituch. Natomiast Anna Jańczak jako jedyna uczestnicząca w zawodach uzyskała pierwsze miejsce Dian. W zawodach uczestniczyło 147 zawodników z całej Polski.

W dniu 21-09-2019 roku na strzelnicy w Kumowej Dolinie odbył się turniej strzelecki sędziów i instruktorów strzelectwa myśliwskiego. Nasze koło reprezentował jako jedyny kolega Józef Pituch. Indywidualnie zajął II miejsce z wynikiem 174/250 pkt. Otrzymał dyplom i puchar.

Sukcesy strzeleckie Kolegi Józefa Pitucha w latach 2018-2019