1 czerwca 2021 roku – Dzień Dziecka – myśliwa naszego Koła spędziła z uczniami klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kocudzy. Było to spotkanie wyjątkowe, pełne zabawy, uśmiechów i prezentów. Miło było gościć wśród dzieci po tak długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami w związku z pandemią koronawirusa.
Czytaj dalej Dzień Dziecka z uczniami PSP im. Jana Pawła II w Kocudzy

18 grudnia miało miejsce spotkanie z uczniami Oddziału Przedszkolnego Zespołu Szkół w Krzemieniu. Maluchy, jak zwykle rządne wiedzy, z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o mieszkańcach naszych lasów. O ich bytowaniu i zwyczajach. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się przyniesione zrzuty samców jelenia, łosia i sarny. Dzieci z łatwością rozpoznawały przedstawiane na fotografiach zwierzęta.

Współpraca ze szkołami jest ważnym elementem działalności naszego Koła. Zajęcia prowadzone z najmłodszymi w ramach edukacji przyrodniczo-łowieckiej przynoszą wiele satysfakcji, a przede wszystkim są okazją do miłego spędzenia czasu z najwytrwalszymi słuchaczami, jakimi są dzieci.